601 630 000 biuro@renotech.pl

Renowacja wanny - THS system

Renowację wanny możemy wykonać aż na cztery sposoby, które odpowiadają stanowi wanny oraz oczekiwaniom klienta:

Możliwe jest odnowienie wanny: żeliwnej, stalowej – czyli tzw. blaszanki, akrylowej (w tym z hydromasażem) oraz quarylowej, z konglomeratu i ceramicznej.

Renowacja wanny THS

Położenie nowej powłoki THS na wannie z gwarancją na 5 lat

Regeneracja wanny

Regeneracja powierzchni wanny, ale bez położenia nowej powłoki

Naprawa wanny

Odprysków, obić lub pęknięć itd

obustronna renowacja wanny

Pełna renowacja wanny z obu stron

Położenie nowej powłoki THS na wannie

Wanna przed renowacją oraz po renowacji THS.

THS

THS to nowoczesna i sprawdzona w wielu krajach, takich jak Szwajcaria, Niemcy, Francja, Portugalia, Austria i Polska, szwajcarska technologia do renowacji wanien, stosowana WYŁĄCZNIE przez członków międzynarodowej grupy RENOBAD – info na tenosa.ch i na zakładce RENOBAD.

Jej jakość i nowoczesność jest skutkiem ciągłego procesu rozwoju dla utrzymania przewagi nad konkurencją. Dlatego tylko my możemy okazać referencje potwierdzające prymat metody i nasze kompetencje. Co najważniejsze, wystawiły je nam znane hotele i firmy – Referencje. W przeciwieństwie do nas, konkurencja nie może pochwalić się podobnymi…

Wszystkie usługi wykonujemy bezpośrednio u klienta.

renowacja wanny systemem THS Daje najlepszy EFEKT, ponieważ:

  • Wanna jest od razu gotowa do użytku. U konkurencji czekasz do 48 godzin.
  • Powłoka THS najmocniej trzyma się wanny dzięki specjalnej warstwie sklejającej + znakomitej współpracy termicznej powłoki z wanną + hydrofobowości powłoki, czyli „odpychaniu” przez nią wody. Dlatego u nas NIGDY w czasie 5 lat gwarancji, a tym bardziej pół roku od renowacji, nie odstało całe dno, jak przydarzyło się po renowacji Ekopelem – foto fuszerki niżej. To jest dopiero odprysk! 🙂 W internecie jest dużo ostrzeżeń przed tymi firmami… 
Odspojone dno.
  • Po naszej renowacji nie zmniejsza się przestrzeń wewnątrz wanny, jak przy zastosowaniu wkładów akrylowych do wanny. Nie ma też zagrożenia pojawienia się pleśni między powłoką a wanną, bo nie ma tam wolnej przestrzeni, jaka jest między wkładką a wanną, co przy rozszczelnieniu wklejenia wkładki może skutkować pojawieniem się pleśni. Natomiast rozwiązanie z wkładką ma sens – mimo wyższej ceny, gdy metal wokół wylewki dolnej jest tak skorodowany, że właściwie syfon nie ma się czego trzymać. Po wklejeniu wkładki syfon zostanie podłączony bezpośrednio do niej, co da możliwość dalszego korzystania z wanny.
  • Inną zaletą THS jest brak paskudnych „studni” nad odpływem, jakie znaleźliśmy po niektórych renowacjach „grubopowłokowych” (foto niżej).
Studnia na wylewką dolną.
  • Powłoka THS najdłużej zachowuje czystą biel, bo ma największą odporność na UV, czyli na żółknięcie. Żadna inna pod tym względem nie może się z nią równać.
  • Nasze powłoki nakładamy precyzyjnie, „pod linijkę” i nie ma u nas pozalewanych płytek dookoła wanny.
  • Dzięki hydrofobowości powłoki brud nie przywiera do wanny i łatwo go zmyć. Dlatego niepotrzebne są silne i drogie środki czyszczące, co da ulgę Waszej skórze i portfelowi.
  • W ramach usługi tylko my kładziemy fugę silikonową na styku wanny i płytek.
  • Wykonujemy powłoki THS w kolorze, ale za dodatkową opłatą.
  • Jako pierwsi daliśmy 5 lat gwarancji. Inni dostosowują się, lub odpuszczają.
  • Gdy po latach powłoka zużyje się, możemy usunąć ją i położyć nową – wielokrotnie.
  • Mamy największe doświadczenie, gdyż odnawiamy wanny od 2006 roku.

Porównajmy możliwości „przestarzałej”, jak to raczy wypisywać konkurencja, technologii THS z ich nowoczesną, szpachelkową 😉 technologią Ekopel.

 

MOŻLIWOŚCI

THS

EKOPEL

Wykonywanie na całych wannach powłok:
  • jednolitych białych

TAK

TAK

  • jednolitych w kolorze

TAK

NIE

  • dekoracyjnych

TAK

NIE

Regeneracja oryginalnej emalii lub akrylu wanny – bez nakładania nowej powłoki

TAK

NIE

Miejscowe naprawy uszkodzeń emalii lub akrylu wanien z dopasowaniem odcienia i wizualnym „zlaniem” z resztą wanny

TAK

NIE

Wykonywanie na płytkach ceramicznych ściennych powłok:
  • jednolitych białych

TAK

NIE

  • jednolitych w kolorze

TAK

NIE

  • dekoracyjnych

TAK

NIE

 

A teraz przyjrzyjmy się wykonywaniu białych powłok na całych wannach, czyli temu, co ekopelowa konkurencja twierdzi, że umie robić:

Chwali się, że opracowała AUTORSKĄ, bezpyłową metodę przygotowania wanny do nałożenia powłoki. No rewelacja prawie 😉 A w ogóle można było robić to z chmurami pyłu w łazience? Klienci pozwalali? To gratuluję baaardzo cierpliwych klientów 😀

Cytat z konkurencji: „Każda z robionych przeze mnie wanien, jest robiona jak w fabryce, czyli pokrywana również pod sitkami (…)”.

I bardzo dobrze. Ale przypominam sobie takie renowacje wanien Ekopelem, gdy nie można było z różnych względów odkręcić wylewki dolnej i syfonu, co spowodowało KATASTROFĘ, bo po ok. pół roku odstało całe dno, gdy powłoka nie była przytrzymywana przez sitko w tak newralgicznym miejscu. Dlatego też co najmniej jedna z ekopelowych firm zmieniła wtedy treść swojej gwarancji na taką, gdzie jeżeli nie można było zdemontować wylewki i syfonu, to nie brali odpowiedzialności za uszkodzenia z tego wynikające. A skoro – jak widać – ekopelowe renowacje nie radzą sobie z takimi przypadkami, to logicznym było ich wyeliminowanie. Tylko pojawia się pytanie, czy to jest dowód na siłę tej metody, czy słabość? Do osądu Państwa. Natomiast przedstawienie tej sprawy jako mocnej strony ekopelowych renowacji – to jest dopiero zabieg marketingowy 🙂

THS radzi sobie zarówno przy demontażu sitka (syfonu nie trzeba), jak i bez niego – w zależności od sytuacji i potrzeb klienta.

Ekopelowa konkurencja pisze o osiągnięciu, dzięki przygotowaniu wanny, niewiarygodnej przyczepności ich powłoki, nieosiągalnej dla innych, czyli też dla THS. Niezła megalomania, ponieważ:

Między powłoką THS a powierzchnią wanny jest zastosowana warstwa sczepna – rodzaj super silnego „kleju”, mocno spajająca powłokę z wanną. TAKIEJ WARSTWY SCZEPNEJ NIE MA POWŁOKA EKOPELOWA. Dlatego, żeby jakoś się mogła trzymać wanny (a odwrotny przykład widzieliście Państwo na zaprezentowanym wyżej zdjęciu, gdzie pokazane jest, jak odstało całe dno) muszą, oprócz innych rutynowych czynności, zedrzeć bardzo mocno gładź emalii (co nazywają zmatowieniem), żeby ich GĘSTA emalia mogła jako tako przyczepić się do podłoża. Przy technologii THS wystarczy lekkie zmatowienie emalii, a PŁYNNA warstwa sczepna dokładnie wniknie w mikrorysy i bardzo mocno spoi wannę z powłoką THS. Takie coś jest rzeczywiście nieosiągalne, ale dla ekopelowców. A przypominam też, że – jak twierdzą – nie wykonują renowacji, gdy nie można zdemontować sitka i syfonu. Można to tłumaczyć, jak oni, dążeniem do jakości, ale równie (a nawet bardziej – w świetle powyższego) pełnoprawnym wyjaśnieniem jest, że dla ich powłoki bezpieczniej jest, gdy sitko ją przytrzymuje – mimo tej „niewiarygodnej przyczepności ich powłoki, nieosiągalnej dla konkurencji” 🙂

Prezentowanie przez nich tendencyjnych zdjęć starych, do powtórnej renowacji lub uszkodzonych przez klientów powłok THS, z powodu czego reklamacja została odrzucona przy uzasadnieniu powodów, to usiłowanie zastosowania klasycznego zabiegu „a u was Murzynów biją, aha!”.

Ale to nie wszystko. Emalie epoksydowe, a taką jest Ekopel, nie są odporne na promieniowanie ultrafioletowe zawarte w świetle słonecznym. Dlatego stosunkowo szybko żółkną. Gdyby zachować wzornik zastosowanej świeżo bieli, to już nawet po pół roku mogłaby być widoczna różnica. Stąd konieczność płatnego polerowania po czasie, gdy zżółknięcie staje się już denerwujące dla klienta, a jest to na pewno w czasie obowiązywania gwarancji – przynajmniej dla tych, których razi żółć wanny.

Natomiast powłoki THS przez cały okres 5 letniej gwarancji zachowują praktycznie niezmienioną biel w pomieszczeniach bez dostępu światła słonecznego, a w pomieszczeniach nasłonecznionych są o niebo bielsze od konkurencyjnych powłok.

Ponadto te „bardzo mocne” ekopelowe powłoki można zarysować przeciągając po nich paznokciami „z włosem”, a nie „pod włos” czyli krawędziami natarcia paznokci. Zdarzało się też, że klienci, którzy skorzystali z renowacji wanny Ekopelem, prosili nas o naprawy odprysków, które wg konkurencji nie miały prawa tam powstać, nawet po rzuceniu młotkiem. Pewnie ci klienci użyli jakiegoś super mocnego młota udarowego 😉 Pytanie też jest, dlaczego prosili nas – jak myślicie?

Na koniec porównanie białych powłok THS i EKOPEL:

MOŻLIWOŚCI / UTRUDNIENIA

THS

EKOPEL

Możliwość pokrycia powłoką całej powierzchni wanny

TAK

TAK

Możliwość wykonania powłoki na styk do wylewek

TAK

NIE

Zastosowanie mocnej warstwy sczepnej między wanną a powłoką

TAK

NIE

Możliwość użycia wanny od razu po renowacji

TAK

      NIE      do 48 godz

Wykonanie fugi silikonowej na styku wanny i płytek w ramach usługi

TAK

NIE

Konieczność wykonania płatnych polerowań wanny wskutek jej żółknięcia w okresie gwarancyjnym – chyba, że to klientowi nie przeszkadza

NIE

TAK

 

 

 

 

Dodatkowe informacje:

Regeneracja oryginalnej powierzchni wanny jest omówiona niżej, a Cennik usług jest zamieszczony po omówieniu regeneracji.

Linki:

Wanna z hydromasażem – renowacja

Odp na najczęstsze pytania o renowację wanny

Antypoślizgi na wannach i brodzikach

Wyszukiwarka wykonawcy usługi

Regeneracja oryginalnej powierzchni wanny

Regeneracja wanny, stan przed oraz po.

Regeneracja wanny

Na niektórych wannach, gdzie zniszczenia powierzchni nie są zbyt duże, można przywrócić gładkość i ładny wygląd oryginalnej emalii (wanna żeliwna) lub akrylowi (wanna akrylowa). Usługa ta nie jest objęta gwarancją, gdyż nie wytwarzamy tu naszego własnego produktu, jakim jest powłoka THS, tylko poprawiamy parametry powłoki fabrycznej, a efekt usługi jest od razu widoczny. Najważniejsze, że po takiej renowacji wanna jest znów gładka i dlatego łatwo ją utrzymać w czystości, ponieważ brud nie „czepia się” do gładkiej powierzchni, tak jak „czepiał się” do chropowatej. Natomiast użytkownikom nie zagrażają już krwawe i bolesne otarcia skóry.

Taka renowacja jest możliwa do wykonania przede wszystkim na wannach akrylowych (w tym z hydromasażem) oraz na żeliwnych. Czasem łączona jest także z naprawą ubytków powłoki – Naprawa obić wanny brodzika umywalki zlewu

Cennik

Położenie białej powłoki THS na wannie:

1. Białystok

  • do 140 cm włącznie: 1000 zł
  • pow. 140 cm do 170cm: 1100 zł
  • ponad 170 cm i wanny narożne – uzgodnienia indywidualne
  • woj. podlaskie poza Białymstokiem: do cen należy doliczyć dojazd 1 zł/km w obie strony.

2. Warszawa, Lublin, Olsztyn

  • do 140 cm włącznie: 1100 zł
  • pow. 140 cm do 170 cm: 1200 zł
  • ponad 170 cm i wanny narożne – uzgodnienia indywidualne

woj. mazowieckie poza Warszawą, woj. lubelskie poza Lublinem oraz woj. warmińsko-mazurskie poza Olsztynem: do cen należy doliczyć dojazd 1 zł/km w obie strony z (odpowiednio) Warszawy, Lublina, Olsztyna.

Regeneracja emalii lub akrylu na wannie:

1. Białystok

  • do 170 cm włącznie: 700 zł
  • ponad 170 cm i wanny narożne – uzgodnienia indywidualne
  • woj. podlaskie poza Białymstokiem – do cen należy doliczyć dojazd 1 zł/km w obie strony

2. Warszawa, Lublin, Olsztyn

  • do 170 cm włącznie: 800 zł
  • ponad 170 cm i wanny narożne – uzgodnienia indywidualne

woj. mazowieckie poza Warszawą, woj. lubelskie poza Lublinem oraz woj. warmińsko-mazurskie poza Olsztynem: do cen należy doliczyć dojazd 1 zł/km w obie strony z (odpowiednio) Warszawy, Lublina, Olsztyna.